Projekt realizowany jest na zlecenie zewnętrznej firmy, produkującej funkcjonalne zaopatrzenie dla kobiet w ciąży, które ułatwi im poruszanie się i podejmowanie nieobciążającej aktywności fizycznej, a przy tym będzie wygodne i estetyczne. Podczas badań skonfrontowano dostępne na rynku rozwiązania oraz proponowany produkt firmy zewnętrznej.
Weryfikacji produktów dokonano wykonując podstawowe testy stabilności, tj. próbę Romberga, próbę Manna, próbę Unterbergera, oraz badanie chodu. W testach brały udział zdrowe kobiety, niebędące w ciąży, jednak noszące w wysokiej jakości sztuczne brzuchy ciążowe. W pierwszym etapie zbadano wcześniej wymienione wzorce ruchowe, gdy kobiety nie nosiły brzucha, następnie z samym brzuchem, a później z każdym kolejnym zaopatrzeniem. Dodatkowo wykonano badanie EMG, dzięki któremu można było zweryfikować, jak pracują mięśnie podczas wykonywania czynności życia codziennego i w jaki sposób kolejne proponowane rozwiązania odciążają najbardziej narażone na zmęczenie partie ciała.
W wynikach projektu zawarto szczegółowy opis wyznaczonych parametrów stabilnościowych, wraz z wyjaśnieniem i wskazaniem różnic między badanymi zaopatrzeniami. Całość dopełniona została komentarzem fizjoterapeuty i podsumowaniem całego obrazu przeprowadzonej analizy.